Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija

VIII tarptautinio Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų konkurso dalyviai ir svečiai surengė puikų koncertą Šeduvos žydų istorijos muziejuje „Dingęs štetlas“

  • Paskelbė : Administratorius
  • Paskelbta: 2026-06-29
  • Kategorija: Konkursai

Birželio 28 d. toliau tesėsi VIII tarptautinio Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkurso renginiai. Iš ryto vyko tarptautiniai meistriškumo kursai, o pavakary Šeduvos žydų istorijos muziejuje „Dingęs štetlas“ buvo surengtas konkurso jaunųjų atlikėjų ir svečių koncertas. Gausiai susirinkę žiūrovai garsiais aplodismentais sutiko ir palydėjo kiekvieną atlikėją, pasirodžiusį scenoje. Koncerte pasirodė jaunieji talentai, puikiai įvertinti konkurse – Simonas Lacroix (smuikas, Belgija), Maria Sokolova (violončelė, Lietuva), Eloiza Maria Aubert (smuikas, Liuksemburgas), taip pat tarptautinės vertinimo komisijos nariai, garsūs muzikai ir pedagogai – Rolanda Ginkutė (smuikas, Lietuva / Kataras), Jorge Gil Garcia (violončelė, Ispanija), prof. David Geringas (violončelė, Lietuva / Vokietija), Maurizio Sciarretta (smuikas, Italija) ir prof. Zakhar Bron (smuikas, Šveicarija). Koncertą sumaniai ir informatyviai vedė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja ekspertė Raimonda Sližienė.

Koncerto pabaigoje padėkos žodį tarė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos direktorė dr. Regina Marozienė, kuri padėkojo konkurso meno vadovei mokytojai ekspertei Nijolei Prascevičienei ir koncerto vedėjai Raimondai Sližienei bei visiems atlikėjams už puikų koncertą, o Šeduvos žydų istorijos muziejaus „Dingęs štetlas“ Ekspozicijų skyriaus vadovei ir koncerto organizatorei Sandrai Petrukonytei įteikė Leonido Melniko monografiją „Maestro Saulius Sondeckis I ir II tomai“. Direktorė pažymėjo, jog ši monografija apie profesorių Saulių Sondeckį ir jo šeimą turi būti šiame muziejuje, nes S. Sondeckių šeima yra padėjusi gelbėti žydus II Pasaulinio karo metais, už ką S. Sondeckio tėvui Jackui Sondeckiui yra suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas.

Nuotraukos:
Zenonas Ripinskis

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas