Pasaulio pažinimo pamoka muziejuje

Ar gali šviesa sukurti paveikslą? Į šį klausimą 3 klasės mokiniams padėjo atsakyti Šiaulių fotografijos muziejaus darbuotoja Ieva Stočkutė. Vaikai sužinojo, kaip susidaro atvirkščias daikto vaizdas, kaip atsiranda fotografija, išklausė pasakojimo apie tai, kuo svarbi fotografija kaip istorijos šaltinis, kas sukūrė pirmąjį fotoaparatą, kaip jis atrodė, patys turėjo galimybę pažiūrėti pro senovinio fotoaparato „akį“ ir pamatyti savo klasės draugus žemyn galva. Buvo labai linksma.

Lankėmės fotolaboratorijoje, kur sužinojome apie nuotraukoms pagaminti naudojamas chemines medžiagas, ryškalą, fiksažą, raudoną lempą, matėme „keistas“ nuotraukas – negatyvus, kaip šiuolaikinėmis technologijomis, t. y. specialia programėle telefone, galima pamatyti tikrovišką negatyvo vaizdą.

Ekskursiją tęsėme ant fotografijos muziejaus stogo, nuo kurio atsivėrė nuostabus, saulėtas, rudens spalvomis pasipuošęs mūsų miesto vaizdas. Kol vieni mokiniai dairėsi pro įvairius spalvotus stikliukus po miestą, kiti pabuvojo paties didžiausio fotoaparato viduje ir dar kartą galėjo pamatyti atvirkščią vaizdą – šviesos sukurtą paveikslą. Aplankėme fotografo Remigijaus Pačėsos parodą „Geltona gulbė neatplauks“.

Smagu, kad pasisemti naujų pasaulio pažinimo žinių, susipažinti su fotografo profesija galima ne tik klasėje, bet ir muziejuje.

3 klasė mokytoja Loreta Škėlienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.