Kelionė į naujus mokslo metus…

Mums yra įprasta, kad mokslo metai prasideda rugsėjo 1-ąją dieną. Tačiau kai kuriose kitose šalyse mokslo metai turi visiškai kitokius laiko rėmus, vienur jie trumpesni, kitur jie ilgesni, vienur jie prasideda anksčiau, kitur – vėliau. Gimnazijos akordeonistai šiuos mokslo metus pradėjo šiek tiek anksčiau nei jų bendraklasiai.

Akordeonistų orkestro dalyviai kartu su savo mokytojais jau rugpjūčio 22 dieną rinkosi gimnazijoje nusiteikę rimtam darbui, o kitą rytą išvyko į kūrybinę stovyklą Estijoje. Pernu regiono Abjos mieste mūsų laukė tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltic tremolo“ dalyviai iš Estijos ir Latvijos. Po repeticijų sekė kelionė autobusu į Taliną ir keltu į Helsinkį. Turėjome galimybę pasivaikščioti po J. Sibelijaus parką ir pasigrožėti monumentu kompozitoriui Helsinkyje, pasigrožėti senojo Talino stogais nuo apžvalgos aikštelių.

Šiais metais suomiai švenčia 100 metų sukaktį nuo nepriklausomybės atkūrimo. Šalyje vyksta daug renginių šiai datai paminėti. Miestas Vilppula Tamperės regione – suomiams reikšminga vieta kovose už nepriklausomybę. Čia vyko lemtingi mūšiai išlaisvinant šalį. Šiame mieste mes gyvenome ir turėjome du koncertus miesto bendruomenei.

Kelionės metu džiaugiamės Suomijos gamta: lygumomis, nedidelėmis kalvomis, gausybe miškų, įvairiausių formų ežerais, trumpomis, bet srauniomis upėmis. Organizatoriai mus supažindino su savo miesteliu, lankėmės šiuolaikinio meno parodoje.

Kelionės metu kolektyvo nariams gimė naujų minčių, naujų planų, kuriuos ateityje stengsimės įgyvendinti.

Mokytoja Marytė Markevičienė

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.