Meno kolektyvai

Akordeonistų orkestras
Orkestras savo veiklą pradėjo 1990 metais. Kolektyvas aktyviai koncertuoja Šiaulių mieste ir aplinkiniuose rajonuose, groja mokyklose, įvairiose įstaigose, bažnyčiose, koncertų salėse įvairių švenčių progomis. Repertuare skamba klasikinė, originali ir pramoginė muzika.

Pastaruoju metu kolektyvas sudaro jungtinio Šiaulių krašto akordeonistų orkestro, kuris pasirodo kasmetinio festivalio „Linksmasis akordeonas“ metu Šiaulių regiono akordeono muzikos mėgėjams, pagrindą.

Mokyklos akordeonistų orkestras groja ir tarptautinio akordeonistų orkestro „Baltijos tremolo“ sudėtyje. Šis kolektyvas mokinių vasaros atostogų metu repetuoja stovykloje Estijoje ir su paruošta programa koncertuoja Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje.
Vadovė – Marytė Markevičienė

Liaudiškos muzikos ansamblis „Jovarėlis“
Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudiškos muzikos ansamblis „Jovarėlis“ – jaunatviškas ir nuolat atsinaujinantis kolektyvas. Ansamblyje dainuoja ir groja 10–18 metų vaikai ir jaunimas. Kolektyvo įkūrėja ir meno vadovė – mokytoja ekspertė Regina Vaišnorienė. Ansamblį sudaro dvi grupės: vokalinė (vadovė Inga Kaškelytė) ir liaudies instrumentų orkestras (vadovė Regina Vaišnorienė).

Viena kertinių šio ansamblio sudedamųjų dalių – liaudies instrumentų orkestras. Orkestras gyvuoja nuo 1961 m. Šis kolektyvas respublikiniuose orkestrų konkursuose net tris kartus yra laimėjęs prizines vietas. Su orkestru dalyvauta kompozitorių autoriniuose vakaruose, padaryta įrašų Lietuvos radijui ir televizijai. Kolektyvas dalyvavo visose respublikinėse ir pasaulinėse dainų šventėse, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventėje „Gaudeamus XIV“ Rygoje (Latvija). 1993 m. orkestras akompanavo giesmėms popiežiaus Jono Pauliaus II laikytose mišiose Kryžių kalno papėdėje. Kolektyvas su lietuvių liaudies muzikos instrumentais ir jais atliekama muzika yra supažindinęs ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos, Kaliningrado srities, Čekoslovakijos, Olandijos, Lenkijos ir kitų šalių publiką. 2007 m. orkestras nominuotas geriausiu Lietuvos liaudies instrumentų orkestru, ir jam įteikta nominacija „Aukso paukštė“.

Nuo 2006 m. prie orkestro prisijungė vokalinė grupė, o naujasis kolektyvas pasivadino liaudiškos muzikos ansamblio „Jovarėlis“ vardu. Ansamblis yra per šimtą kartų pasirodęs įvairiuose miesto, respublikos ir užsienio renginiuose. Jis yra dažnas respublikinių ir tarptautinių festivalių Lietuvoje ir užsienyje dalyvis (tarptautinis liaudiškos muzikos festivalis „Tūto“ (2006, 2009, 2014), tarptautinis Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių festivalis-konkursas (2008, 2013) ir laureatas X Tarptautinis M. Glinkos festivalis Rusijoje (2012), XIII tarptautinis folkloro festivalis Prahoje (Čekija, 2014). Ansamblis nuolat dalyvauja respublikinėse ir regioninėse dainų šventėse, įvairiuose labdaros projektuose bei kituose renginiuose.

Mišrus choras

Choras savo veiklą pradėjo 1939 m., kai prof. J. Karoso iniciatyva buvo įkurta Valstybinė Šiaulių vidurinė muzikos mokykla (dabartinė gimnazija). Kolektyvas rengia akademines programas, koncertus miesto visuomenei, dalyvauja miesto, regioninėse, respublikinėse dainų šventėse, festivaliuose ir konkursuose. Nuo 2006 m., gimnazijoje susikūrus liaudiškos muzikos ansambliui „Jovarėlis“, choro vokalinė grupė kartu su liaudies instrumentų orkestru dalyvauja muzikinėje ir kultūrinėje veikloje Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2014 m. rugsėjo mėn. mišriam chorui vadovauja Rita Daukantaitė. Chore dainuoja 9–12 klasių dainavimo ir chorinio dirigavimo specialybių moksleiviai. Choro tikslas – kurti mokyklos įvaizdį ir tradicijas, garsinti savo gimnaziją įvairiuose renginiuose. Moksleiviai džiaugiasi galėdami išreikšti save, pasirodyti scenoje. Didelis dėmesys skiriamas vokalinių įgūdžių lavinimui. Choras dainuoja lietuvių ir užsienio kompozitorių įvairių epochų ir stilių muziką. Dainuodami moksleiviai gilinasi į lietuvių liaudies tradicijas ir kultūrinį palikimą.

 

Komentavimo galimybė išjungta.