V tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkursas

Birželio 14–17 dienomis jau penktą kartą organizuotas jauniesiems atlikėjams, juos rengiantiems pedagogams, visuomenei reikšmingas tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkursas. Konkurso iniciatorė – smuiko mokytoja ekspertė Nijolė Prascevičienė, šalies ir tarptautiniame muzikos pasaulyje žinoma pedagogė. Pirmieji trys tarptautiniai konkursai įvyko 2003, 2006 ir 2009 metais, kuriuos organizavo Šiaulių 1-oji muzikos mokykla. Nuo 2013 metų mūsų gimnazijos organizuojamame konkurse varžosi smuikininkai, violončelininkai ir pianistai iki 17 metų amžiaus. Konkursai pasižymėjo aukštu meniniu dalyvių lygiu, palankiais publikos ir žiniasklaidos atsiliepimais. Gerai konkursą vertino ir konkurso garbės pirmininkas prof. S. Sondeckis, todėl menų gimnazija, įamžindama profesoriaus atminimą, ir toliau siekia, kad konkursas ne tik būtų organizuojamas, bet ir išlaikytų tą patį aukštą lygį. Konkursas išskirtinis tuo, kad susideda iš dviejų turų (tradiciškai festivaliuose-konkursuose būna vienas turas), o tai reiškia ir solidesnę muzikinę programą.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui V tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkursas yra išjungti

fghfgh

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui yra išjungti

Sveikiname!

2017 m. birželio 6-7 dienomis vykusiame V tarptautiniame konkurse „Olimpo musicale“, mūsų gimnaziją atstovavo ir labai sėkmingai pasirodė mokytojos Raimondos Sližienės parengtos mokinės. Danielė Daukšaitė (2 klasė) savo amžiaus kategorijoje laimėjo III vietą, o Kamilė Kaučikaitė (I gimn. klasė) tapo I vietos laureate. Sveikiname!

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Sveikiname! yra išjungti

Linkime sėkmės konkurse!

Birželio 9 dieną gimnazijos mažojoje salėje skambėjo fortepijono muzika. Ją atliko mūsų gimnazijos mokinės, kurios ruošiasi dalyvauti V tarptautiniame Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkurse. Tai – 2 klasės mokinė Danielė Daukšaitė, I gimnazijos klasės mokinė Kamilė Kaučikaitė (mokytoja Raimonda Sližienė), penktokė Gabija Roduner (mokytoja Laimutė Mameniškytė) ir gimnazijos papildomo mokymo skyriaus 6 klasės mokinė Gretė Masėnaitė (mokytoja Olga Popova).

Linkime, kad mergaitės konkurse grotų pakiliai ir su įkvėpimu! Sėkmės!

 Fortepijono metodinės grupės pirmininkė Marija Kaubrienė

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Linkime sėkmės konkurse! yra išjungti

V tarptautinis Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkursas-festivalis

Etnokultūrinių vertybių saugojimas ir puoselėjimas pasaulio globalizacijos ir kultūrų niveliacijos kontekste yra reikšmingas ir aktualus procesas, turintis didelės įtakos jaunosios kartos žmonių vertybių formavimui ir pilietiniam ugdymui. Lietuvių tautinė muzika ir liaudies instrumentai yra nacionalinės vertybės, kurių išsaugojimas ir puoselėjimas gali būti laikytinas vienu svarbiausių Lietuvos kultūros ir švietimo politikos prioritetų. Šiandien Lietuvoje ir kitose šalyse rengiami tarptautiniai etnokultūriniai projektai vienu pagrindinių tikslų įvardija kiekvienos tautos kultūros unikumo reprezentavimą ir jos sklaidą pasaulyje. Tai svarbi misija, padedanti formuoti pozityvų visuomenės santykį su etninėmis vertybėmis, skatinanti domėtis savo tautos istorinėmis šaknimis bei numatanti perspektyvinę etnokultūrinių vertybių puoselėjimo viziją.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui V tarptautinis Prano Stepulio kamerinių liaudies instrumentinės muzikos ansamblių konkursas-festivalis yra išjungti