Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui yra išjungti

Pamoka muziejuje

Kovo 14 dieną III gimnazijos klasės mokiniai geografijos pamokos metu lankėsi unikaliame Šiaulių geležinkelio muziejuje.

Mokiniai susipažino su Šiaulių geležinkelių istorija nuo 1871 metų, kai buvo pastatyta geležinkelio stotis ir į Šiaulius atvyko pirmasis traukinys. Nuotraukose pamatė, kaip atrodė geležinkelio stotis prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo, kokiais įrankiais ir prietaisais dirbo įvairių profesijų geležinkelininkai. Didelį įspūdį mokiniams paliko geležinkelio infrastruktūra – vienintelis Šiaulių krašte veikiantis geležinkelio maketas. Muziejuje sukaupta apie 6000 eksponatų, fondai nuolat papildomi naujais eksponatais, kuriuos dovanoja filialo darbuotojai ir miesto gyventojai.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Pamoka muziejuje yra išjungti

Koncertas-susitikimas

Kovo 12 d. popietę gimnazijos koncertų salėje viešėjo svečiai iš Klaipėdos universiteto (KU) Menų akademijos. Beveik pilna klausytojų auditorija parodė gimnazistų susidomėjimą galimybėmis studijuoti Klaipėdoje. Susitikimo tikslas ir buvo supažindinti mūsų gimnazijos mokinius su KU Menų akademijos bakalauro ir magistro studijų programomis. Buvo išdalinti lankstinukai, supažindinta su mokymosi sąlygomis bei įsidarbinimo galimybėmis, baigus studijas. Numatoma, kad po universitetų pertvarkos KU Menų akademija bus LMTA padalinys ir studentai įgis LMTA diplomus. Universitetą pristatė jauna dėstytoja asistentė, smuikininkė Lina Marija Domarkaitė – daug koncertuojanti solo ir grojanti kameriniame orkestre „Camerata Baltica“. Neseniai baigusi mokslus Europos aukštosiose mokyklose (studijavo Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje), dabar ji perduoda įgytas žinias jauniems Lietuvos atlikėjams.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Koncertas-susitikimas yra išjungti

Vokalinių ansamblių sėkmė

Kovo 9 dieną Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje vyko VII respublikinis ansamblinio muzikavimo konkursas „Lietuva, aš už muziką“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Konkurso dalyviai varžėsi trijose kategorijose – mišrūs, instrumentiniai ir vokaliniai ansambliai.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Vokalinių ansamblių sėkmė yra išjungti

Mokinio tapybos darbas – geriausių konkurso piešinių parodoje

II gimnazijos klasės mokinys Liudas Laurinavičius dalyvavo Lietuvos neformaliojo švietimo centro, Lietuvos aeroklubo bei Lietuvos aviacijos muziejaus organizuotame FAI piešinių konkurse „Ateities skraidantys aparatai“. Tai pirmas, nacionalinis, Tarptautinės aeronautikos federacijos organizuojamo tarptautinio piešinių konkurso Lozanoje (Šveicarija), etapas. Konkurse dalyvavo 979 mokiniai iš įvairiausių Lietuvos vietovių. Galime pasidžiaugti, jog, nors prizinės vietos laimėti nepavyko, Liudo darbas vertinimo komisijos buvo atrinktas 60-ties geriausių konkurso darbų parodai. Sveikiname Liudą ir didžiuojamės, jog jo darbas reprezentuos mūsų gimnaziją ir virtualioje galerijoje, ir kovo 17 – balandžio 30 dienomis veiksiančioje geriausių konkurso darbų parodoje Kaune, Lietuvos aviacijos muziejuje.

Liudo kūrinį galima pamatyti geriausių darbų parodoje. (spausti čia)

Mokytoja Vilija Lesauskienė

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Mokinio tapybos darbas – geriausių konkurso piešinių parodoje yra išjungti

Gimtosios kalbos savaitė

Gimnazijoje vasario 26 – kovo 2 dienomis vyko Gimtosios kalbos savaitės renginiai. Visas 5 dienas vyko įvairūs užsiėmimai, konkursai, kuriuos organizavo lietuvių kalbos mokytojai Asta Gagilienė, Vitalija Šilerienė ir Virginijus Tamoševičius.

Pirmoji Gimtosios kalbos savaitės diena prasidėjo lietuvių kalbos pamoka ,,Kalba – svarbiausia tautos vertybė“, kurios metu I ir II gimnazijos klasių mokiniai kūrė plakatus su netaisyklingais sakiniais, juos  iliustravo, o po to ištaisė į gražius lietuviškus sakinius.

Skaityti toliau

Kategorijos: Uncategorized | Komentarai įrašui Gimtosios kalbos savaitė yra išjungti